Maqedoni/ 473 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19 - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

25/11/2021 18:07

Maqedoni/ 473 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19

Ballina

Gazeta Express

25/11/2021 18:07

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 473 raste të reja,  jetën e kanë humbur 14 persona, ndërsa 505 e kanë fituar betejën me Covid -19.

Që nga fillimi i pandemisë në vend janë regjistruar 213.779, ndërsa prej tyre janë shëruar 197.998 dhe 7.492 kanë humbur jetën. Rastet aktive me virus në vend janë 8.289.

Lexo Edhe: