Maqedoni/ 45 raste të reja me COVID-19, 86 persona janë shëruar dhe 7 kanë humbur jetën - Gazeta Express

Maqedoni/ 45 raste të reja me COVID-19, 86 persona janë shëruar dhe 7 kanë humbur jetën

Ballina

Gazeta Express

21/09/2020 16:25

Në 24 orët e fundit janë bërë 552 testime dhe janë regjistruar 45 raste të reja me covid-19:

Shkup 10- Kumanovë 4- Shtip 1- Prilepi 1- Tetovë 5- Gostivar 4 – Kriva Palanka 1- Radovish 1- Kochani 9- Probistip 1- Berovë 5- Delçevo1 Kërçovë 2

7 persona kanë ndërruar jetë, dy pacientë nga Strumica (52 dhe 62), një nga Dibër (54), pacient nga Shtipi (53), pacient nga Prilepi (66 ), pacient nga Koçani (66) dhe një pacient nga Sveti Nikole (23).

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 86 pacientë të shëruar nga:

Shkup 24- Kumanovë 8- Dibër 4- Shtip 1- Prilep 6- Tetovë 2- Strugë 1- Bitola 1- Kavadarci 3- Gostivar 7- Gjevgjeli 5- Kriva Palanka 7- Radovish 2- Koçani 2- Probistip 1- Pehchevo 7- Vinicë 4- Sveti Nikole 1.

Gjithsej janë bërë 176.017 testime covid në vend-19. Nuk ka testime brenda shfaqjes.Numri i përgjithshëm i covid të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16780, numri i pacientëve të shëruar është 13949, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2131.