Maqedoni/ 35 të vdekur dhe 890 raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

15/04/2021 17:05

Maqedoni/ 35 të vdekur dhe 890 raste të reja me COVID-19

Ballina

Gazeta Express

15/04/2021 17:05

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.284 testime, kurse janë regjistruar 890 raste të reja me COVID-19.

Regjistrohen 1.024 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 35 pacientë. 7 nga Shkupi.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 145.001, numri I të shëruarve është 120.707 kurse I viktimave shkon në 4.357. Për momentin shënohen 19.937 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 681.272 testime për COVID-19.