Maqedoni/ 33 të vdekur dhe 946 raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

02/12/2020 19:57

Maqedoni/ 33 të vdekur dhe 946 raste të reja me COVID-19

Ballina

Gazeta Express

02/12/2020 19:57

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2564 testime, nga te cilat 946 kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, shkruan Gazeta Express.

Në njoftimin e ministrisë bëhet e ditur se gjatë ditës kanë ndërruar jetë 33 persona që kanë qenë të infektuar COVID-19.

Gjithashtu, sot janë regjistruar edhe 789 persona të shëruar plotësisht nga COVID-19, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.