Maqedoni/ 31 të vdekur dhe 824 raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/04/2021 19:14

Maqedoni/ 31 të vdekur dhe 824 raste të reja me COVID-19

Ballina

Gazeta Express

17/04/2021 19:14

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.988 testime dhe 824 pacientë kanë rezultuar pozitiv me coronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 682 pacientë dhe 31 kanë humbur jetën. Prej pacientëve të vdekur 12 janë nga Shkupi, nga 3 ka në Kumanovë dhe Ohër, dy në Prilep dhe nga një në Manastir, Vinicë, Gostivar, Dibër, Kavadar, Kratovë, Probishtip, Radovish, Resnjë, Sveti Nikole dhe Tetovë.

Që nga fillim i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 146.733 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 122.121 janë shëruar dhe 4.419 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 20.193.