Maqedoni/ 3 viktima dhe 88 raste të reja me COVID-19, shërohen 123 pacientë - Gazeta Express

Maqedoni

Gazeta Express

13/07/2020 15:40

Maqedoni/ 3 viktima dhe 88 raste të reja me COVID-19, shërohen 123 pacientë

Maqedoni

Gazeta Express

13/07/2020 15:40

Ministri e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 973 testime ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me koronavirus.

Në bazë të qyteteve në Shkup-30, Kumanovë-8, Dibër-1, Shtip-13. Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-11, Veles-1, Manastir-1, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-1, Probishtip-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-8.


Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 123 persona të shëruar.
Tre persona kanë humbur jetën, dy pacientë nga Shkupi dhe një nga Shtipi.