Maqedoni/ 20 raste të reja me COVID-19, 24 persona të shëruar dhe 1 ka humbur jetën - Gazeta Express

Maqedoni/ 20 raste të reja me COVID-19, 24 persona të shëruar dhe 1 ka humbur jetën

Gazeta Express

23/05/2020 13:15

Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit.

Fatkeqësisht, në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e Covid-19,  jetë ka ndërruar edhe një pacient nga Shkupi.

Me statistikave e fundit, që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë me Covid-19 janë diagnostifikuar gjithsej 1.941 persona, prej të cilëve  1.411 janë shëruar kurse 113 fatkeqësisht kanë humbur betejën me virusin korona.