Maqedoni/ 2 të vdekur dhe 20 raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express

Maqedoni/ 2 të vdekur dhe 20 raste të reja me COVID-19

Ballina

Gazeta Express

11/06/2021 16:58

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar, se në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 20 raste të reja pozitive me Covid-19, nga 2.885 testime të realizuara.

Në po të njëjtën periudhë, janë regjistruar 2 viktima, ndërsa betejën me virusin e kanë fituar 30 pacientë. Që nga fillimi i epidemisë, nga Covid-19 janë sëmurë 155.507 persona. Prej tyre, jetën e kanë humbur 5.470 pacientë, ndërkaq janë shëruar 149.612 pacientë të tjerë. Raste aktive në vend janë 425./