Maqedoni/ 17 viktima dhe 336 raste të reja me Covid-19 - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

26/09/2021 15:58

Maqedoni/ 17 viktima dhe 336 raste të reja me Covid-19

Ballina

Gazeta Express

26/09/2021 15:58

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.425 teste të kryera janë regjistruar 336 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 169 vetëm në Shkup.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 222 pacientë, transmeton Alsat.

Lexo Edhe:

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 17 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 189.887 raste, prej të cilëve 170.956 janë shëruar, kurse 6.594 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 12.337 raste aktive me virusin korona.