Maqedoni/ 148 raste të reja me COVID-19, 65 persona janë shëruar dhe 3 kanë humbur jetën - Gazeta Express

Maqedoni/ 148 raste të reja me COVID-19, 65 persona janë shëruar dhe 3 kanë humbur jetën

Ballina

Gazeta Express

27/09/2020 16:33

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1224 testime ndërsa janë regjistruar 148 raste të reja.

Më tepër raste janë regjistruar në Shkup, edhe atë 50, Tetovë-11, Berovë-11, Koçani-18…

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 65 pacientë të shëruar.

Në 24 orët e fundit tre pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostiifkuar me kovid në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 17629, i personave të shëruar është 14581 i të vdekurve është 725.

Numri i rasteve aktive është vend është 2323.