Maqedoni/ 11 të vdekur dhe 400 raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express

Maqedoni/ 11 të vdekur dhe 400 raste të reja me COVID-19

Ballina

Gazeta Express

19/01/2021 18:56

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 400 raste të rej me COVID-19, pas 2327 testimeve të bëra, shkruan Gazeta Express.

Në njoftimin e ministrisë bëhet e ditur se 11 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me virus.

Sot janë regjistruar edhe 206 persona të shëruar nga COVID-19.