Mancini e Emery, kandidatë për Man Utd - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

24/11/2021 13:20

Mancini e Emery, kandidatë për Man Utd

Futboll

Gazeta Express

24/11/2021 13:20

Trajneri italian duket më pak i bindur, ai spanjoll do ta pranonte ofertën, mbetet “gjallë” pista Pochettino

Pas largimit të Ole Gunnar Solskjaerit kanë nisur të qarkullojnë disa emra për pasardhës të tij.

Lexo Edhe:

Roberto Mancini dhe Unai Emery janë dy kandidatët tjerë për ta marrë në dorë ekipin e Manchester United.

Sipas mediave gjermane, “Djajtë e Kuq” e kanë kontaktuar tashmë trajnerin italian.

Por, selektori i Italisë nuk duket fort i bindur për t’u bërë trajner i klubit nga “Old Trafford”.

Ndërkohë, trajneri spanjoll do ta mirëpriste një mundësi të tillë.

Megjithatë, United duhet të merret vesh fillimisht me Villarrelin, ku 50 vjeçari është trajner.

Ndër të tjera, mbetet në opsion edhe emri i Mauricio Pochettinos.

Madje, trajneri aktual i Paris Saint-Germainit është kandidati kryesor i Unitedit. /Gazeta Express/