Manchester United përsëri ka punë me Brighton por në Carabao Cup - Gazeta Express

Manchester United përsëri ka punë me Brighton por në Carabao Cup

Futboll

Gazeta Express

30/09/2020 20:34

Manchester United ka udhëtuar edhe sot në Brighton & Hove Albion pak ditë pasi që fitoi në minutat e fundit me një penallti që u akordua pasi që kishte përfunduar ndeshja

Por, sot United do të këtë punë në një garë tjetër, jo në Premier Ligë.

Bëhet fjalë për xhiron e katër të kësaj gare ku skuadra që fiton do të luajë në çerekfinale të kësaj gare.

United në këtë ndeshje ka startuar me një formacion interesant ku nga minuta e parë starton Van de Beek derisa shumica e lojtarëve të formacionit të parë janë në bankë rezervë si; Pogba dhe Rashford. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Brighton & Hove Albion

Manchester United