Manchester në kërkim të gjysmëfinales në Europa Ligë - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

10/08/2020 19:59

Manchester në kërkim të gjysmëfinales në Europa Ligë

Futboll

Gazeta Express

10/08/2020 19:59

Manchester United ka zbarkuar sonte në stadiumin gjerman RheinEnergieSTADION ku do të përballet me skuadrën e FC Koebenhavn

Ole Gunnar Solksjaer ka vendosur të startojë me një formacion sulmues të cilit i prin Martial, Fernandes dhe Rashford.

Risi në këtë ndeshje është se ka startuar në portë Sergio Romero dhe jo David de Gea.

Në anën tjetër FC Koebenhavn që cilësohet befasia e këtij sezoni pritet që të vazhdojë me befasi kurse edhe në këtë sezon ka startuar me formacion sulmues 4-3-3. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare: Manchester United vs FC Koebenhavn