Manastirliu: Javën që vjen pritet rritja e numrit të infektuarve - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

26/03/2020 22:08

Manastirliu: Javën që vjen pritet rritja e numrit të infektuarve

Shqiperi

Gazeta Express

26/03/2020 22:08

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tregoi zhvillimet e fundit. Manastirliu tha se pritet që javën që vjen të rritet numri i të infektuarve.

Italia nuk jep shumë shpresë, e parashikuat këtë numër infektimesh?

Italia dhe Spanja po përballe me një mal. Ne masat që kemi marrë duam që ta kalojmë si përballje me një kodër.

Numri i të infektuarve është brenda skenarëve që kemi bërë. Pritet që javën që vjen ky numër të rritet. Ka studime që thonë se kjo situatë mund të zgjasë një muaj ose dhe 2 muaj- tha Manastirliu.