Manaj vazhdon me gola në Turqi, shënon në fund për t'i dhënë fitore Sivassporit - Gazeta Express
string(77) "manaj-vazhdon-me-gola-ne-turqi-shenon-ne-fund-per-ti-dhene-fitore-sivassporit"

Manaj vazhdon me gola në Turqi, shënon në fund për t’i dhënë fitore Sivassporit

Futboll

Gazeta Express

03/04/2024 18:57

Rey Manaj nuk ka të ndalur.

Sulmuesi 27-vjeçar ka gjetur sërish golin, këtë herë në minutën e 89’, duke i dhënë fitoren minimale 1-0 Sivassporit në sfidën përballë Katagumrukut.

Lexo Edhe:

Pas një krosimi nga krahu, Manaj u gjend në vendin e duhur dhe stopoi mirë topin, për ta dërguar në rrjetë dhe nisur festën e tifozerisë vendase.

Ky është goli i 16 i Rey Manajt në Superligën turke, me sulmuesin kuqezi që sheh para vetes vetëm Dzekon e Icardin, që kanë shënuar nga 18 gola.