Manaj i lumtur për het-trikun me fanellën e Barçës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

21/07/2021 21:35

Manaj i lumtur për het-trikun me fanellën e Barçës

Futboll

Gazeta Express

21/07/2021 21:35

Barcelona e ka mposhtur 4-0 skuadrën e Gimnasticës në miqësoren e parë para startit të sezonit 2021/22.

Në këtë ndeshje shkëlqeu sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rey Manaj.

Ai ka shënuar het-trik, derisa u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë.

Ai i dha sinjale Ronald Koemanit që mund të ndihmojë shumë më shumë Barcelonën.

Do të marr topin për kujtim, dua që ta nënshkruajnë atë të gjithë shokët e mi të skuadrës“, u shpreh Manaj.

Duhet të vazhdoj të punoj në mënyrë që loja e sotme të mos jetë vetëm kujtim. Këto lojëra shërbejnë për të ngritur ritmin. Përjashtimi na ka ndihmuar për me fitu ndeshjen“, shtoi Manaj.

Quintanilla e la në lloç skuadrën e tij në minutën e 28’, duke u përjashtuar me të kuq, dhe kjo e ndihmoi Barçën. /Gazeta Express/