Man City e ka gati kontratën për Mahrez - Gazeta Express

Man City e ka gati kontratën për Mahrez

Futboll

Gazeta Express

30/11/2021 15:10

Ylli algjerian ndihet i lumtur tek kampioni anglez dhe mund ta vazhdojë karrierën aty

Manchester City dëshiron ta mbajë në ekip Riyad Mahrezin.

Lexo Edhe:

Kampioni aktual anglez është duke e shtyrë përpara punën e vazhdimit të kontratës me lojtarin.

Për këtë siguron mediumi britanik “The Sun”, përcjell “Gazeta Express”.

Futbollisti ofanziv ka kontratë me “Citizens” edhe një vit e gjysmë.

Ai paguhet 160 mijë funte në javë, por kjo pagë mund t’i përmirësohet ende.

Mahrez është i lumtur në “Etihad Stadium” dhe do ta vazhdonte me kënaqësi karrierën aty. /Gazeta Express/