Makina përplas vajzën 6-vjeçare, niset urgjent në spital. Policia jep detajet - Gazeta Express

Makina përplas vajzën 6-vjeçare, niset urgjent në spital. Policia jep detajet

Shqiperi

Gazeta Express

07/07/2020 11:00

Nje vajze 6 vjecare eshte perplasur nga nje makine tip “Benz” dhe eshte derguar me urgjence ne spital.

Policia e Durresit informon se aksidenti ka ndodhur në lagjen nr. 7, Durrës. “A. N., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 06.07.2020, në lagjen nr. 7, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasen e mitur H. Q., 6 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën dhe më pas shtetasi A. N. është larguar nga vendi i ngjarjes”- njofton policia.

NJOFTIMI 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

A. N., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 06.07.2020, në lagjen nr. 7, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasen e mitur H. Q., 6 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën dhe më pas shtetasi A. N. është larguar nga vendi i ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”