Makina përplas për vdekje të moshuarin në hyrje të Kuçovës - Gazeta Express
string(58) "makina-perplas-per-vdekje-te-moshuarin-ne-hyrje-te-kucoves"

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2022 8:35

Makina përplas për vdekje të moshuarin në hyrje të Kuçovës

Shqiperi

Gazeta Express

15/08/2022 8:35

Një aksident me pasojëvdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në hyrje të qytetit të Kuçovës.

Aksidenti është regjistruar në orën 06:30 minuta në vendin e quajtur “Meteor”. Një 31-vjeçar që ishte duke qarkulluar me automjetin e tij, tip Fiat Punto, me targa AA 667 LK, ka përplasur një burrë rreth 70-vjeç që po udhëtonte me biçikletë në rrugë.

Lexo Edhe:

Mjeti që drejtohej nga Marineo Bregu dhe i moshuar që lëvizte me biçikletë ishin duke qarkulluar në të njëjtin sens kur makina e ka goditur të moshuarin nga pas.

Fillimisht 70-vjeçari ka fluturuar në xhamin e përparmë të mjetit dhe më pas ka rënë në rrugë. Trupi i të moshuarit ka ngelur disa minuta pa jetë në rrugë, në pritje të ambulancës dhe më pas është transportuar në Morgun e Spitalit Rajonal të Beratit. Ende nuk dihet identiteti i viktimës dhe vendbanimi i tij, ndërkohë që në morg nuk ka mbërritur ende asnjë familjar i viktimës. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie dhe ekspertë të qarkullimit rrugor, të cilët kanë kryer edhe këqyrjen e vendit të ngjarjes. Sipas policisë, shkak për aksidentin e rëndë është bërë shpejtësia me të cilën automjeti ishte duke qarkulluar në këtë rrugë.