Macron, Scholz dhe Borrell në takim me Vuçiqin - Gazeta Express
string(45) "macron-scholz-dhe-borrell-ne-takim-me-vuciqin"

Lajme

Gazeta Express

01/06/2023 17:30

Macron, Scholz dhe Borrell në takim me Vuçiqin

Lajme

Gazeta Express

01/06/2023 17:30

Presidenti francez Emmanuel Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell kanë nisur takimin me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Pritet që temë kryesore e takimit të jetë situata në Kosovë, raporton RTS, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Takimi po mbahet në margjinat e samitit të Komunitetit Politik Europian, i cili sivjet po mbahet në Moldavi.

Macron e Scholz pak më herët mbajtën një takim edhe me presidenten Vjosa Osmani.

*Fotografia në lajm është ilustruese