‘Lulëkuqet mbi mure’ prezantohet sot në 4K në Kinemanë ‘Millennium’ - Gazeta Express
string(63) "lulekuqet-mbi-mure-prezantohet-sot-ne-4k-ne-kinemane-millennium"

Arte

Gazeta Express

06/12/2023 16:15

‘Lulëkuqet mbi mure’ prezantohet sot në 4K në Kinemanë ‘Millennium’

Arte

Gazeta Express

06/12/2023 16:15

Filmi ikonë “Lukëkuqet mbi mure“ i është nënshtruar një restaurimi të plotë në formatin 4K.

Premiera e filmit në 4K do të mbahet sot me fillim nga ora 17:00 në Kinema Millenium në Tiranë.

Lexo Edhe:

Në një postim në rrjetin social Facebook, Kryeministri Rama ka bërë të ditur lajmin së një studio prestigjioze mori përsipër të restauroj filmin në 4K.

Premiera mbahet sot në orën 17:00, në praninë e regjisorit Dhimitër Anagnosti si dhe aktorëve të filmit: Timo Flloko, Strazimir Zaimi, Krenar Arifi, Artur Hoxholli, roland Ohri, Agron Domi.