Lukaku i befason të gjithë me skuadrën e tij të re - Gazeta Express
string(50) "lukaku-i-befason-te-gjithe-me-skuadren-e-tij-te-re"

Lukaku i befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Futboll

Gazeta Express

19/05/2024 15:43

Duket se Romelu Lukaku nuk do të vazhdojë qëndrimin e tij tek skuadra e Romës, i cili është i huazuar nga Chelsea.

Belgu ka oferta të shumta nga disa klube të Premierligës, Arabisë e Amerikës.

Lexo Edhe:

Por, një mik i ngushtë i sulmuesit, zbulon së fundmi se Lukaku vitin e ardhshëm do të rikthehet te Anderlecht, klubin me të cilin ka nisur karrierën.

Madje, Anderlecht ka edhe mundësinë financiare për të paguar 37 milionë euro që do ta lironin Lukakun nga çdo detyrim ndaj Chelseat.

Një tjetër faktor që e shtyn Lukaku drejt Anderlecht është edhe rikthimi në shtëpi pas kaq shumë kohësh larg saj dhe tashmë, mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e 31-vjeçarit.