Lufta në Ukrainë/ 6 të vdekur nga bombardimet ruse në Kupyansk - Gazeta Express
string(61) "lufta-ne-ukraine-6-te-vdekur-nga-bombardimet-ruse-ne-kupyansk"

Lufta në Ukrainë/ 6 të vdekur nga bombardimet ruse në Kupyansk

Lajme

Gazeta Express

19/09/2023 19:08

Të paktën 6 persona u vranë sot nga bombardimet ruse në qytetin Kupyansk, në Ukrainën lindore, sipas numërimit të fundit të shpallur nga guvernatori rajonal Oleg Sinegubov.

“Numri i të vdekurve është rritur në 6”, njoftoi në Telegram Sinegubov 4 burra dhe 2 gra, kanë humbur jetën.

Lexo Edhe:

Ekipet e shpëtimit po “vazhdojnë” të kërkojnë në terren, shtoi ai, duke lënë të kuptohet se numri i të vdekurve mund të rritet më tej. /Abc news