Luana Vjollca publikon këngën me Jay Santos, projektin më të shtrenjtë deri tani - Gazeta Express

Gazeta Express

14/08/2020 17:37

Luana Vjollca publikon këngën me Jay Santos, projektin më të shtrenjtë deri tani

Gazeta Express

14/08/2020 17:37

Luana Vjollca sapo ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor.

I paralajmëruar prej javësh, pritja e fansave të shumtë të saj ja paska vlejtur pasi Luana solli një nga projektet më të mëdha të karrierës së saj, shkruan Gazeta Express.

Krahas pranisë së yllit latin, ky projekt është shumë i veCantë pasi sjell bukuroshen shqiptare ndryshe nga që e kemi parë në videoklipet e kaluara.

“Locos” mban titullin kënga, e cila sjell shumë ritëm në këtë verë dhe edhe më ‘’hot’’ e bëjnë lëvizjet dhe koreografia fantastike që na zbulon edhe një tjetër talent të Luanës, atë të vallëzimit.

Videoklipi është xhiruar i tëri në Tiranë ndërsa sipas burimeve të Gazetës Express kap një kosto shumë të lartë shpenzimesh duke filluar nga avioni privat, veturat luksoze e deri tek veshjet e Luanës të markave të njohura botërore si “Versace” e “Philipp Plein’’.

Jay Santos, ylli i muzikës latine, i cili ka qenë edhe iniciatori i këtij bashkëpunimi, është i njohur në tregun muzikor me hitet si “Caliente”, “Dale morena” etj.

Ndryshe ky është bashkëpunimi i dytë ndërkombëtar për Luanën ,e cila vetëm një vit më parë solli projektin “Yalla habibi” në bashkëpunim me Faydee./GazetaExpress/

Luana x Jay Santos – LOCOS (Official Video HD)