Lotaria zvicerane,askush s'e fitoi sot Jack Pot'in, të mërkurën mblidhen rreth 61 milionë franga - Gazeta Express
string(92) "lotaria-zviceraneaskush-se-fitoi-sot-jack-potin-te-merkuren-mblidhen-rreth-61-milione-franga"

Lotaria zvicerane,askush s’e fitoi sot Jack Pot’in, të mërkurën mblidhen rreth 61 milionë franga

Lajme

Gazeta Express

24/02/2024 21:59

Asnjë person me fat sot nuk mundi të fitonte jackpot-in e lotarisë me vlerë 56.5 milionë franga. Të mërkurën e ardhshme do të jetë 61 milionë franga, transmeton albinfo.ch.

Lexo Edhe:

Në shortin e së shtunës janë tërhequr numrat 5, 7, 10, 24, 36 dhe 37. Numri me fat është 4.Më parë kishte 56.5 milionë franga në jackpot teksa në shortin e mbrëmjes së të mërkurës së kaluar, Lotto zvicerane të paktën zgjodhi një milioner të ri, shkruan Blick.

Fitimi më i lartë individual deri më tani është 48.6 milionë franga

Fitimet më të larta të lotarisë të paguara për një individ deri më sot janë 48,598,077 franga. Shifra u arrit në vitin 2014 me numrat 3,4,7,21,22,23 dhe numrin me fat 2. Megjithatë, jackpot-i më i lartë i arritur ndonjëherë në Lotton zvicerane është ende shumë larg: në dhjetor 2016, 70 milionë franga ishin grumbulluar.

Swisslos priste që jackpot-i i së shtunës të tërhiqte dy herë e gjysmë më shumë lojtarë se zakonisht. Mundësia për të arritur jackpot-in është 1 në 31 milionë.