“Los Blancos”/ Artan Hoxha nxjerr foton e shqiptarit nga burgu i Ekuadorit, ‘koka’ e kartelit: Mesazhi i koduar me targën “KÇK” - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

19/09/2020 17:03

“Los Blancos”/ Artan Hoxha nxjerr foton e shqiptarit nga burgu i Ekuadorit, ‘koka’ e kartelit: Mesazhi i koduar me targën “KÇK”

Shqiperi

Gazeta Express

19/09/2020 17:03

Pas operacionit te madh koduar  “Los Blancos” qe coi ne pranga nje numer te madh shqiptaresh, perfshire edhe Eldi Dizdarin, ne Dubai, gazetari Artan Hoxha, zbulon foton e shqiptarit nga burgu ne Ekuador, cilesuar si truri apo koka e kartelit shqiptar te kokaines.

pjimage (3)

“Ne foton e pare, eshte personazhi i cilesuar ditet e fundit nga autoritetet italiane, si truri apo koka e kartelit shqiptar te kokaines, Dritan (Gramoz) Rexhepi, ne qeline e tij, ne burgun e sigurise se larte ne Kuito te Ekuadorit, ku ai ndodhet i arrestuar qe nga 26 qershori i vitit 2014….praktikisht rezulton se ai e ka formuar dhe drejtuar kartelin nga burgu…”.

Hoxha poston edhe nje foto, te nje targe taksie ku lexohet qarte KCK.  “Uroj qe mesazhi te mos thote, se “eshte kapur ‘tropojani’(Eldi Dizdari) dhe rrjeti i tij, pra vetem njeri nga degezimet e kartelit, por nuk eshte shperbere karteli”…
Kampionati vazhdon…”- shkruan ai.

Postimi i Artan Hoxhes

Pas superoperacionit te zhvilluar ne 10 shtete te Europes dhe te Azise, ku u deklarua me buje se, eshte shkaterruar karteli i pare shqiptare i kokaines, me erdhen dy foto domethenese nga kryeqyteti i Ekuadorit, Kuito…

Ne foton e pare, eshte personazhi i cilesuar ditet e fundit nga autoritetet italiane, si truri apo koka e kartelit shqiptar te kokaines, Dritan (Gramoz) Rexhepi, ne qeline e tij, ne burgun e sigurise se larte ne Kuito te Ekuadorit, ku ai ndodhet i arrestuar qe nga 26 qershori i vitit 2014…. Praktikisht rezulton se ai e ka formuar dhe drejtuar kartelin nga burgu…

Ne foton e dyte, eshte nje mesazh i koduar nepermjet nje targe te nje taksie ne kryeqytetin e Ekuadorit,
“0035 ”… e cila te kujton moton e bere publike nga kryeministri Rama, “kap ç’a t’kapesh”…

Uroj qe mesazhi te mos thote, se “eshte kapur ‘tropojani’(Eldi Dizdari) dhe rrjeti i tij, pra vetem njeri nga degezimet e kartelit, por nuk eshte shperbere karteli”…
Kampionati vazhdon…

kck
dritan rexhepi
status