Loriana Kuka mposhtet nga francezja, por mbetet në luftë për medaljen e bronztë - Gazeta Express

Loriana Kuka mposhtet nga francezja, por mbetet në luftë për medaljen e bronztë

Sporte tjera

Gazeta Express

25/10/2020 15:41

Loriana Kuka është mposhtur nga garuesja franceze Fanny Estelle Postive, duke e mundur mundësinë të luftojë për medalje të artë në Grand Slamin e Hungarisë, por do ta ketë një shans për atë të bronztë.

Postive ishte mahnitëse dhe e hodhi në dysheme kosovaren me një ippon vetëm pak çaste pasi nisi meçi të dielën, raporton Gazeta Express.

Kjo humbje nënkupton se Kuka nuk do të mundë të ëndërrojë më për dy medaljet e para, por do ta ketë një mundësi të fundit për atë të bronztë.

Në finale për medaljen e bronztë, Kuka do të përballet me Antonina Shmeleva, një garuese tjetër ruse.