Loriana Kuka ia siguron medaljen e artë Kosovës nga Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” - Gazeta Express
string(80) "loriana-kuka-ia-siguron-medaljen-e-arte-kosoves-nga-lojerat-mesdhetare-oran-2022"

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 17:48

Loriana Kuka ia siguron medaljen e artë Kosovës nga Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 17:48

Loriana Kuka ia ka siguruar Kosovës edhe një medalje në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, që po mbahen në Algjeri.

Xhudistja kosovare e fitoi medaljen e artë, pasi në finale e mposhti francezen, Chloe Buttigieg, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Loriana Kuka këtë medalje e fitoi në kategorinë deri në 78 kilogramë. Ajo fitoi në kohën shtesë me “Waza-ari”

Paraprakisht, Kosova i kishte fituar edhe katër medalje tjera në xhudo, dy të arta, me Distria Krasniqin e Laura Fazliun dhe dy të bronzta me Akil Gjakovën dhe me Flaka Loxhën.