Loriana Kuka garon sot në Grand Slamin e Tbilisit - Gazeta Express
string(49) "loriana-kuka-garon-sot-ne-grand-slamin-e-tbilisit"

Loriana Kuka garon sot në Grand Slamin e Tbilisit

Sporte tjera

Gazeta Express

26/03/2023 9:01

Loriana Kuka është xhudistja e fundit që garon në Grand Slamin e sivjetmë që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Xhudistja kosovare do të garojë në kategorinë deri në 78 kilogramë dhe do ta mbyll garimin e xhudistëve kosovare në këtë Grand Slam.

Lexo Edhe:

Përballë vetes, Kuka në raundin e parë do ta ketë xhudisten britanike, Emma Reid, shkruan Gazeta Express.

Kujtojmë se paraprakisht, dje dhe pardje, Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Laura Fazliu u stolisën me medalje të argjendta nga kjo garë. /Gazeta Express/