Loriana Kuka eliminohet nga Grand Slami i Bakus - Gazeta Express
string(47) "loriana-kuka-eliminohet-nga-grand-slami-i-bakus"

Sporte tjera

Gazeta Express

18/02/2024 11:03

Loriana Kuka eliminohet nga Grand Slami i Bakus

Sporte tjera

Gazeta Express

18/02/2024 11:03

Loriana Kuka është eliminuar nga Grand Slami i xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare u eliminua në ndeshjen e parë të repesazhit nga ukrainasja, Yelyzaveta Lytvynenko, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Fillimisht, Kuka shënoi dy fitore të njëpasnjëshme, për t’u ndalur më pas në çerekfinale.

Kësisoj, Kosova e mbyll garimin me një medalje të argjendtë të Nora Gjakovës në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Norën e hendikepoi lëndimi, i cili ia pamundësoi asaj paraqitjen në finale.

Në këtë Grand Slam u paraqitën edhe Laura Fazliu dhe Dardan Cena, por që nuk arritën të futeshin në zonën e medaljeve.