Liverpool kontakton Bayernin për Thiagon - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

13/08/2020 19:31

Me i fundit

dpt

Liverpool kontakton Bayernin për Thiagon

Futboll

Gazeta Express

13/08/2020 19:31

Liverpool ka kontaktuar Bayern Munichun për transferimin e Thiagos, raporton Bild

Mesfushori është përfolur për një kalim në Reds në javët e fundit dhe duket se skuadra e Jurgen Klopp ka interes serioz për mesfushorin.

Thiago shihet si një përforcim kreativë në mesfushën e Liverpoolit, e cila për momentin përbëhet nga Jordan Henderson, Fabinho, Naby Keita, Georginio Wijnaldum, James Milner dhe Alex Oxlade-Chamberlain.

Për një kalim të Thiagos në Liverpool është përfolur qysh në fillim të këtij afati kalimtar. /GazetaExpress/