Liverpool interesohen për Randal Kolo Muani - Gazeta Express
string(43) "liverpool-interesohen-per-randal-kolo-muani"

Liverpool interesohen për Randal Kolo Muani

Futboll

Gazeta Express

09/12/2022 10:19

Liverpool vazhdon të shikojë për t’u përforcuar në pozita të ndryshme

Sipas asaj që shkruan Fichajes, transmeton GazetaExpress. Liverpooli janë duke marrë në konsideratë për një lëvizje të sulmuesit të talentuar francez të Eintrach Frankfurt, Randal Kolo Muani.

Lexo Edhe:

Francezi 24 ka impresionuar me skuadrën e Eintracht Frankfurt këtë sezon, duke shënuar tetë gola dhe duke bërë 11 asiste në 22 ndeshje.

Paraqitja e tij ka bërë që ai të ftohet edhe për skuadrën e Francës në Botërorin e Katarit.

Për momentin Kolo Muani ka një vlerë prej 30 milionë euro dhe ka kontratë deri në fund të 2027. Liverpooli do të jetë në garë për këtë lojtar me Tottenham Hotspur dhe Atletico Madrid. /GazetaExpress/