Lista Serbe futet në Kuvend pasi përfundon një minutë heshtje për Masakrën e Reçakut - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 14:50

Lista Serbe futet në Kuvend pasi përfundon një minutë heshtje për Masakrën e Reçakut

Lajme

Gazeta Express

15/01/2022 14:50

Deputetë te Listës Serbe po marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për diskutimin mbi moslejimin e mbajtjes së referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, raporton Gazeta Express.

Ata u futën në Kuvend pasi përfundoi një minutë heshtje për të rënët e Masakrë së Reçakut

Lexo Edhe:

Përfaqësuesit e Listës Serbe dje janë pritur në Beograd nga presidenti Vuçiq ku është diskutuar mbajtja e referendumit të Serbisë në Kosovë.

Seanca e jashtëzakonshme që po mbahet tani është thirrur dje nga kryeministri Albin Kurti dhe ka për qëllim nxjerrjen e një rezolute të përbashkët të deputetëve të Kosovës për moslejimin e mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë.

BE-ja dhe shtetet e QUINT-it kanë kërkuar nga institucionet e Kosovës që ta lejojnë mbajtjen e këtij referendumi sikur herët e kaluara, të cilën e kanë kundërshtuar institucionet kosovare.