Lista me futbollistët kosovarë më të vlerësuar në “FIFA 23”, Amir Rrahmani në krye - Gazeta Express
string(79) "lista-me-futbollistet-kosovare-me-te-vleresuar-ne-fifa-23-amir-rrahmani-ne-krye"

Lista me futbollistët kosovarë më të vlerësuar në “FIFA 23”, Amir Rrahmani në krye

Sport

Gazeta Express

01/10/2022 13:00

“FIFA 23” është versioni i fundit i lansuar në treg nga “EA Sports”.

Tashmë dihen vlerësimet për të gjithë futbollistët, me të cilët mund të luanin video-lojën më të famshme të futbollit – shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Nga futbollistët e Kosovës, Amir Rrahmani është më i vlerësuari në “FIFA 23”.

Vlerësimi i përgjithshëm i kartës së kapitenit të Kombëtares së Kosovës, i cili është një prej futbollistëve kryesorë edhe te Napoli, është 80.

Pas tij renditet sulmuesi që aktivizohet te Mallorca, Vedat Muriqi, me një vlerësim të përgjithshëm – 75.

74 është vlerësimi i përgjithshëm për Milot Rashicën, Edon Zhegrovën dhe Mërgim Vojvodën, kurse 73 për Arbër Zeneli.

Listën e plotë me vlerësimet e futbollistëve kosovar në “FIFA 23” mund ta shikoni duke klikuar në këtë LINK. Në listë ka edhe futbollistë që janë nga Kosova, por që nuk përfaqësojnë Kombëtaren tonë – të paktën jo deri më tani. /Gazeta Express/