Lirohet aktivisti i VV’së, bën padi ndaj truprojave të Thaçit - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 23:41

Lirohet aktivisti i VV’së, bën padi ndaj truprojave të Thaçit

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 23:41

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Veron Hasani, është liruar dhe ka iniciuar rast penal ndaj truprojave të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Tomë Gashi, përmes një postimi në Facebook.

“Aktivisti i Vetëvendosjes është liruar nga ndalimi i panevojshëm nga Policia e Kosovës. Veroni ka hap rast penal kundër truprojave të presidentit Thaçi në Inspektoratin Policor të Kosovës”, ka shkruar Gashi.

Ai gjithashtu ka shkruar tutje se, “aktivisti i Vetëvendosjes brutalisht dhe pa asnjë arsye është sulmuar nga truprojat e Thaçit duke i shkaktuar lëndime të shumëfishta trupore, për të cilat ai ka marrë trajtim mjekësor nga ndihma e shpejtë në Klinikën Emergjente në Prishtinë”.