Linda Halimi kthehet në Kosovë pas 7 vjetësh - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

11/08/2020 17:19

Linda Halimi kthehet në Kosovë pas 7 vjetësh

Rozë

Gazeta Express

11/08/2020 17:19

Zëri i saj i mungon skenës shqiptare, por jo edhe për shumë kohë.

Këngëtarja Linda Halimi, është kthyer në Kosovë pas 7 vjetësh, ku intervista e saj e parë menjëherë pas kthimit ishte në Televizionin 7.

Linda është komentuar shumë nga mediat shqiptare dhe të huajat për ndryshimin e madh të peshës që ka pasur ku me një përkushtim të madh tek vetvetja ajo sot duket si një person krejt tjetër.

Pos kësaj Linda zbulon detaje në emisionin “SONTE” se është kthyer për një qëllim, të realizoj disa videoklipe muzikore në Kosovë.

Ajo do të realizoj një këngë në gjuhën shqipe dhe gjuhen angleze e cila do t’i tregoj botës se çfarë këngë bënë shtëpia e saj.

Linda në fillim të këtij viti ka nënshkruar kontratë me Universum Music, por që për shkak pandemisë planet dhe projektet e reja janë shtyrë.

SONTE | Ekskluzive: Lindita tregon për raportin me burrin dhe projektet muzikore në Amerikë