Limaj reagon me shprehjen e famshme: Nuk provohet shteti, o djem! - Gazeta Express
string(62) "limaj-reagon-me-shprehjen-e-famshme-nuk-provohet-shteti-o-djem"

Gazeta Express

30/05/2023 20:46

Limaj reagon me shprehjen e famshme: Nuk provohet shteti, o djem!

Gazeta Express

30/05/2023 20:46

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka reaguar pas deklarata të forta të ambasadorit amerikan, Jeff Hovenier.

Pas deklaratave të ambasadorit amerikan, Jeff Hovenier, i cili njoftoi se si pasojë e krizës në veri, Kosova është përjashtuar nga Defender 2023, ka reaguar kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj.

Lexo Edhe:

Në këtë kontekst, Limaj ka përsëritur deklaratën e tij të vjetër, që e kishte thënë në emisionin Pressing të T7.

“Nuk provohet shteti o djem!”, ka shkruar Limaj.

Postimi i plotë:

Nuk provohet shteti o djemë!

Situatë tipike për Albinin! As këndej as andej!

Shtrirja e plotë e sovranitetit dhe respektimi i kushtetutshmërisë bëhet në bashkëpunim të ngushtë me miqtë tanë ndërkombëtarë me të cilët rrugëtuam tash e 25 vite!