Limaj: Kushtet për seancë ishin përmbushur, seanca në Kuvend ishte e nevojshme - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

31/03/2020 22:04

Limaj: Kushtet për seancë ishin përmbushur, seanca në Kuvend ishte e nevojshme

Lajme

Gazeta Express

31/03/2020 22:04

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se të gjitha kushtet ishin përmbushur që seanca e mocionit në Kuvend të mbahej.

‘’Të gjitha kushtet ishin përmbushur’’, thotë ai.

‘’Sikur punëtorët e autoriteteve të sigurisë, apo emergjencës dhe ata që merren me furnizimin e qytetarëve me energji elektrike, edhe ne si deputetë është dashur të jemi prezent në atë seancë pasi ishte e nevojshme’’, shton ai.

Tutje Limaj thotë se qeveria Kurti do të mbahet mend për shkelje të Kushtetutës.

‘’E kanë shkelur me dyja këmbët. Është shkelje e rëndë’’, thotë ai rreth vendimi të Ksuhtetutës që nuk i dha të drejtë qeverisë për orë policore.

Po ashtu, Limaj shtoi se LDK kishte të drejtë që doli nga koalicioni.

‘’VV u treguan shumë të pa përvojë në qeverisje. Duhet të dihet se si të sillesh me partnerin’’ /Express/