Limaj i kërkon Lajçakut të angazhohet për heqjen e vizave - Gazeta Express
string(57) "limaj-i-kerkon-lajcakut-te-angazhohet-per-heqjen-e-vizave"

Limaj i kërkon Lajçakut të angazhohet për heqjen e vizave

Gazeta Express

17/06/2020 15:28

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur pas takimit që ka zhvilluar me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi Miroslav Lajçak.

Pas takimit Limaj ka thënë se më shumë kanë qenë takime njoftuese.

Lexo Edhe:

“Lajçak shpalosi idenë e tij dhe angazhimin për dialog Kosovë- Serbi si dhe krijimin e parakushteve për dialog”, tha Limaj.

Ai ka thënë se tani do të ketë takime të rregullta mes Prishtinës dhe Brukselit.

Poashtu Limaj ka thënë se ka kërkuar nga Lajçak të angazhohet nga kapaciteti i tij për liberalizimin e vizave.