Liga e Evropës: Interi dhe Getafe për një vend në çerekfinale - Gazeta Express

Liga e Evropës: Interi dhe Getafe për një vend në çerekfinale

Futboll

Gazeta Express

05/08/2020 20:39

Interi do të përballet me Getafen për një vend në çerekfinale të Ligës së Evropës, në një takim të rundit të 16 më të mirëve që nis në orën 21:00.

Ndeshja do të luhet në stadiumin Veltins Arena në Gelsenkirchen pa praninë e shikuesve, për shkak të pandemisë koronavirus, raporton Gazeta Express.

Skuadra e Antonio Contes vjen në formë të mirë, pasi e përfundoi sezonin në vendit e dytë në Serie A me një fitore 2:0 ndaj Atalantas në fundjavë.

Trajneri italian do të luajë me Romelu Lukakun dhe Lautaro Martinezin në sulm, ndërkohë që Christian Eriksen është lënë në stol.

Formacionet zyrtare:

Inter:

Getafe: