Lia e Majmunëve, Msh dhe IKSHPK sot në konferencë për media - Gazeta Express
string(58) "lia-e-majmuneve-msh-dhe-ikshpk-sot-ne-konference-per-media"

Lajme

Gazeta Express

25/05/2022 8:04

Lia e Majmunëve, Msh dhe IKSHPK sot në konferencë për media

Lajme

Gazeta Express

25/05/2022 8:04

Përfaqësues të Ministrisë së Shëndetësisë dhe të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike do të mbajnë sot konferencë për media, në të cilën do të flitet për sëmundjen e lisë së majmunëve.

Konferenca mbahet në ora 14:00 në Ministri të Shëndetësisë, thuhet në njoftimin dërguar mediave, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Çfarë duhet të dinë qytetarët rreth këtij virusi dhe sa është i rrezikshëm? Për Gazetën Express të hënën ka folur Drejtori i Klinikës Infektive në QKUK, Arben Vishaj.

Duke klikuar në këtë LINK mund të informoheni rreth këtij virusi. /Gazeta Express/