Lewandowski prezantohet para mijëra tifozëve në “Camp Nou” - Gazeta Express
string(56) "lewandowski-prezantohet-para-mijera-tifozeve-ne-camp-nou"

Sport

Gazeta Express

05/08/2022 14:46

Lewandowski prezantohet para mijëra tifozëve në “Camp Nou”

Sport

Gazeta Express

05/08/2022 14:46

Robert Lewandowski është prezantuar sot para tifozëve të Barcelonës në “Camp Nou”.

Sulmuesi polak ishte paraqitur me katalunasit në ndeshjet para-sezonale, por kjo nuk e zbuti entuziazmin pasi mijëra tifozë u mblodhën për ta parë atë në ceremoninë zyrtare të prezantimit, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndoshta detaji më interesant është se ai doli në fushë i veshur me fanellën me numrin “9”.

Lewandowski e barti veshur fanellën me numrin “12” gjatë ndeshjeve parasezonale, pasi Memphis Depay mbante numrin “9”.

Megjithatë, duket se çështja rreth këtij numri është zgjidhur dhe holandezi ka hequr dorë.

33-vjeçari u shoqërua në fushë nga presidenti Joan Laporta, i cili bëri gjithçka për të falënderuar drejtorin sportiv Mateu Alemany dhe vetë lojtarin, por edhe agjentin e Lewandowskit, Pini Zahavi, për ndihmën e tij në arritjen e një marrëveshjeje.

“Mirëmëngjes Culers.  Jam shumë i lumtur që jam këtu, faleminderit!”, ishin fjalët e para të Lewandowskit para tifozëve.

Kujtojmë se Robert Lewandowski ishte zyrtarizuar te Barcelona më 19 korrik. /Gazeta Express/