Leverkusen fiton ndaj Dusseldorf, kualifikohet në finale të Kupës së Gjermanisë - Gazeta Express
string(78) "leverkusen-fiton-ndaj-dusseldorf-kualifikohet-ne-finale-te-kupes-se-gjermanise"

Leverkusen fiton ndaj Dusseldorf, kualifikohet në finale të Kupës së Gjermanisë

Futboll

Gazeta Express

03/04/2024 22:48

Bayer Leverkusen po vazhdon formën spektakolare këtë sezon.

Ekipi i drejtuar nga Xabi Alonso veçse e ka kryer punën për titull kampioni në Bundesligë, ndërsa sonte e ka siguruar edhe kualifikimin në finale të Kupës së Gjermanisë.

Lexo Edhe:

Bayer Leverkusen triumfoi 4:0 ndaj Dusseldorf në gjysmëfinale, shkruan Gazeta Express.

Ëirtz me dy gola dhe Adli e Frimpong me nga një shënuan për Leverkusenin.

Në finale, Bayer Leverkusen do të përballet me Kaiserslauternin.