Leo Messi thyen një tjetër rekord personal kundër Villarrealit - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

05/07/2020 23:22

Leo Messi thyen një tjetër rekord personal kundër Villarrealit

Instant

Gazeta Express

05/07/2020 23:22

Edhe në këtë moshë (33), edhe sot, pasi ka thyer shumë rekorde – Leo Messi vazhdon të krijojë diçka të re.

Në ndeshjen kundër Villarreal, ku Barcelona po fiton 3-1, Lionel Messi nuk shënoi, por dhuroi dy asiste.

Kështu, ai ka shkuar në kuotën e 20 asistimeve në La Liga, sezoni më i mirë në karrierë në këtë aspekt, derisa numëron edhe 22 gola.

Në total ne te gjitha garat kete edicion, ai ka shënuar 27 gola dhe ka dhuruar 24 asiste, raporton Gazeta Express.