Lëndohet në Brazil ylli i ardhshëm i Barcelonës - Gazeta Express
string(47) "lendohet-ne-brazil-ylli-i-ardhshem-i-barcelones"

Lëndohet në Brazil ylli i ardhshëm i Barcelonës

Futboll

Gazeta Express

22/09/2023 18:59

Vitor Roque është larguar duke qarë nga fusha pasi ka pësuar një zgjatje të muskujve në ndeshjen mes Athletico Peranaense dhe Internacion në Serien A të Brazilit

Ylli i ardhshëm i Barcelonës është larguar pas shtatë minutave lojë pasi një ndërhyrje të ashpër të mbrojtësit të Internacional, Nicolas Hernandez. Sipas raporteve, futbollisti ka këputur ligamentin e kyçit të këmbës së djathtë derisa një skanim ka treguar lëndimin e njëjtë.

Lexo Edhe:

Lëndimi i Roque do të shqetësojë padyshim gjigantët katalunas, të cilët në fillim të verës u pajtuan që të paguajnë 35 milionë euro plus bonuse për sulmuesin 18 vjeçar të Athletico Paranaense.

Transferi pritet që të finalizohet por tani mbetet e paqartë nëse braziliani do të transferohet në Barcelonë gjatë merkatos së janarit apo verën e ardhshme.

Skuadra e Xavit pritet të kthehet në aksion të shtunën ku ata do të përballen me Celta Vigon në La Liga. /GazetaExpress/