Lëndohet Karim Benzema pak ditë para 'Euro 2020', shpërthen në lot - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 22:15

Lëndohet Karim Benzema pak ditë para ‘Euro 2020’, shpërthen në lot

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 22:15

Karim Benzema është lënduar disa ditë para fillimit të Euro 2020.

Sulmuesi i Real Madridit u lëndua në miqësoren që Franca po e fiton 1-0 ndaj Bullgarisë.

Ai u detyrua të lëshojë fushën e lojës pas 30 minutave lojë, pas një goditjeje që mori në Kofshën e majtë, shumë afër gjurit.

Te Franca shpresojnë të mos jetë diçka serioze pak ditë para startit të Kampionatit Evropian.

Franca e nis Evropianin me 15 qershor, të martën, kundër Gjermanisë, derisa më pas do të përballet me Hungarinë dhe në fund me Portugalinë. /Gazeta Express/