Lëkundje tërmeti në Korçë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

15/07/2020 9:21

Me i fundit

Lëkundje tërmeti në Korçë

Shqiperi

Gazeta Express

15/07/2020 9:21

Mëngjesin e kësaj të mërkure janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës.

Tërmeti me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter u regjistrua rreth orës 08:30, 17 kilometra lart qytetit.

Banorët raportojnë se lëkundjet kanë qënë të fuqishme dhe janë ndjerë shumë edhe në qytet.