Lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

14/08/2020 21:18

Lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri

Shqiperi

Gazeta Express

14/08/2020 21:18

Një tërmet me magnitutë 3.0 është regjistruar në qarkun e Elbasanit, rreth 9 kilometra larg Librazhdit.

Tërmeti ka pasur një thellësi 10 kilometra dhe sipas ESMC-së lëkundjet kanë qenë të lehta.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.