Lekaj pas dështimit të votimit të Trustit: Qeveri zoti iu vraftë - Gazeta Express
string(63) "lekaj-pas-deshtimit-te-votimit-te-trustit-qeveri-zoti-iu-vrafte"

Lekaj pas dështimit të votimit të Trustit: Qeveri zoti iu vraftë

Lajme

Gazeta Express

23/06/2022 17:29

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka reaguar pasi projektligji për tërheqjen e Trustit nuk kaloi në lexim të parë.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar: QEVERI, ZOTI IU VRAFTË!.

Lexo Edhe:

Ndryshe, sot kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, bëri me dije se pro këtij projektligji kanë votuar 44 deputetë, 57 kundër dhe një ka abstenuar, ndërsa në sallë ishin të pranishëm 102 deputetë.

Projektligji për tërheqjen e Trustit ishte në rend dite edhe në seancën e djeshme, por pas mbylljes së punimeve shkaku i mungesës së kourumit, kjo pikë u shty për seancën e sotme.

Propozues i kësaj nisme është deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiu. /Gazeta Express